Onze eigen meetreeks · laatst gecontroleerd 17 okt 06:08
Uptime van Nederlandse Minecraft servers
Wij pingen elke server in onze lijst continu en bewaren elke uitkomst. Hier staat die reeks: 224 Nederlandse en Belgische servers op rij gezet naar gemeten beschikbaarheid, met metingen, meetperiode en spelersaantal erbij.
Meetperiode 5 feb 2026 t/m 17 okt 2026 (255 dagen) · 16.212 metingen per server gemiddeld · 160 van 244 NL/BE-servers staat nu online
Hoogste gemeten beschikbaarheid
De drie servers met het hoogste aandeel geslaagde metingen. Het aantal metingen staat erbij, want een percentage zonder noemer zegt niets: een reeks van 1.485 metingen weegt zwaarder dan een reeks van een paar honderd.
KoekSMP
1.485 van 1.485 metingen geslaagd, gemeten sinds 12 okt 2026
- Gem. spelers
- 8,1
- Piek
- 26
Kroonlanden
981 van 981 metingen geslaagd, gemeten sinds 13 okt 2026
- Gem. spelers
- 1,6
- Piek
- 11
TulpenCraft
9.071 van 9.073 metingen geslaagd, gemeten sinds 15 sep 2026
- Gem. spelers
- 0,9
- Piek
- 7
Grootste gemeten publiek
Dezelfde meetreeks, andere vraag: op welke Nederlandse of Belgische server meten wij gemiddeld de meeste spelers? Alleen metingen waarin de server online was én een geldig spelersaantal binnen zijn eigen slotlimiet teruggaf, tellen mee.
ChickenCraft
gemiddeld spelers over 22.513 geldige metingen, piek 498
- Uptime
- 99,4%
- Drukste uur
- 17:00
Planet Beacon
gemiddeld spelers over 21.175 geldige metingen, piek 3.329
- Uptime
- 99,0%
- Drukste uur
- 23:00
Harm Server
gemiddeld spelers over 22.602 geldige metingen, piek 216
- Uptime
- 99,7%
- Drukste uur
- 19:00
Alle 228 Nederlandse en Belgische servers op gemeten beschikbaarheid
Opgebouwd uit 3.934.082 bewaarde metingen. Sorteervolgorde is de gemeten uptime; bij gelijke uptime staat de langste meetreeks boven. Onderaan de lijst staan de servers die wij (bijna) nooit online aantreffen — vaak een adres dat alleen aan staat als de eigenaar hem opstart. Over alle 228 servers bij elkaar geteld antwoordde 71,8% van de metingen; dat gemiddelde ligt lager dan de meeste rijen doordat die permanent offline adressen even zwaar meewegen. Een streepje betekent dat de meting het cijfer niet draagt — dan publiceren we liever niets.
| # | Server | Uptime | Metingen | Gem. spelers | Piek | Drukste uur | Laatst gecontroleerd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KoekSMP | 100% | 1.485 sinds 12 okt 2026 | 8,1 | 26 | 20:00 | 17 okt 06:08 |
| 2 | Kroonlanden | 100% | 981 sinds 13 okt 2026 | 1,6 | 11 | 20:00 | 17 okt 06:08 |
| 3 | TulpenCraft | 99,98% | 9.073 sinds 15 sep 2026 | 0,9 | 7 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 4 | Oranje MC | 99,9% | 1.912 sinds 10 okt 2026 | 0,8 | 5 | 21:00 | 17 okt 06:08 |
| 5 | Vantage Semi-Anarchy | 99,9% | 6.538 sinds 24 sep 2026 | 19,8 | 30 | 01:00 | 17 okt 06:08 |
| 6 | DGZone Survival | 99,9% | 1.586 sinds 11 okt 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:08 |
| 7 | Chill Garden | 99,9% | 6.818 sinds 23 sep 2026 | 0,2 | 5 | 16:00 | 17 okt 06:08 |
| 8 | SheepCraft | 99,9% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:06 |
| 9 | Boxproject | 99,9% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 10 | ClubhuisMC | 99,9% | 1.685 sinds 11 okt 2026 | 0,6 | 4 | 01:00 | 17 okt 06:08 |
| 11 | BLOKSY SMP | 99,9% | 1.637 sinds 11 okt 2026 | 0,4 | 3 | 20:00 | 17 okt 06:08 |
| 12 | Volt SMP | 99,9% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,7 | 7 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 13 | JonkoSMP | 99,8% | 1.333 sinds 12 okt 2026 | 2,7 | 15 | 19:00 | 17 okt 06:08 |
| 14 | Belgium MC BE | 99,8% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:05 |
| 15 | Home Sweet Home MC | 99,8% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 5 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 16 | LoyaalCraft | 99,8% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 15:00 | 17 okt 06:06 |
| 17 | The Last Heart BE | 99,8% | 1.649 sinds 11 okt 2026 | 0,1 | 2 | 21:00 | 17 okt 06:08 |
| 18 | Bimmalord SMP | 99,8% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 14:00 | 17 okt 06:06 |
| 19 | PatatSMP | 99,8% | 2.069 sinds 9 okt 2026 | 5,7 | 18 | 16:00 | 17 okt 06:08 |
| 20 | Blokrijk | 99,8% | 4.015 sinds 29 sep 2026 | 0,0 | 1 | 17:00 | 17 okt 06:08 |
| 21 | tricraft | 99,8% | 999 sinds 13 okt 2026 | 0,1 | 1 | 21:00 | 17 okt 06:08 |
| 22 | MineApple | 99,8% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 3 | 15:00 | 17 okt 06:05 |
| 23 | DutchCraft BE | 99,8% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:07 |
| 24 | Radioactive Survival | 99,8% | 16.492 sinds 20 aug 2026 | 4,7 | 22 | 02:00 | 17 okt 06:07 |
| 25 | HobbelCraft | 99,8% | 13.844 sinds 29 aug 2026 | 6,7 | 34 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 26 | WaterMC | 99,8% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 27 | 14:00 | 17 okt 06:05 |
| 27 | GreekCraft | 99,8% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 28 | RamboMC | 99,8% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 10,7 | 67 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 29 | Vatra | 99,8% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 3 | 13:00 | 17 okt 06:06 |
| 30 | Vextra SMP | 99,8% | 21.412 sinds 15 jul 2026 | 0,4 | 7 | 15:00 | 17 okt 06:06 |
| 31 | darksmp | 99,8% | 2.116 sinds 9 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 32 | AureumMC | 99,7% | 22.420 sinds 3 jun 2026 | 1,6 | 24 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 33 | De Beta SMP | 99,7% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 34 | Nexoria | 99,7% | 7.234 sinds 21 sep 2026 | 0,4 | 3 | 22:00 | 17 okt 06:08 |
| 35 | LuckyCraft | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 9,6 | 67 | 16:00 | 17 okt 06:05 |
| 36 | CoreCraft | 99,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 6 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 37 | ChillSMP | 99,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 4 | 01:00 | 17 okt 06:05 |
| 38 | Minehub | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 39 | AstroSMP | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 9,8 | 84 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 40 | DecemCraft | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 4 | 22:00 | 17 okt 06:05 |
| 41 | RealCraft | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 3,1 | 97 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 42 | ToverCraft | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,6 | 42 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 43 | Outcraft | 99,7% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 1,3 | 276 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 44 | Craft2Style | 99,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 6 | 18:00 | 17 okt 06:05 |
| 45 | SageMc | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,7 | 9 | 21:00 | 17 okt 06:06 |
| 46 | ZakZak | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 1,6 | 27 | 19:00 | 17 okt 06:06 |
| 47 | Harm Server | 99,7% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 61,6 | 216 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 48 | GrumpySMP | 99,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,3 | 6 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 49 | jimmy smp | 99,7% | 12.220 sinds 4 sep 2026 | 1,7 | 16 | 21:00 | 17 okt 06:07 |
| 50 | MolenCraft | 99,7% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 9,1 | 37 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 51 | VitraMC | 99,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 04:00 | 17 okt 06:05 |
| 52 | PixelMC | 99,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:05 |
| 53 | MineStad | 99,6% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 25,0 | 139 | 16:00 | 17 okt 06:05 |
| 54 | Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W) | 99,6% | 12.826 sinds 2 sep 2026 | 7,3 | 28 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 55 | PlumoMC BE | 99,6% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 10 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 56 | Kleurstad | 99,6% | 21.805 sinds 29 jun 2026 | 25,0 | 137 | 16:00 | 17 okt 06:05 |
| 57 | BloneBurg | 99,6% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 3,9 | 38 | 17:00 | 17 okt 06:06 |
| 58 | GeoCraft | 99,6% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 6,0 | 50 | 12:00 | 17 okt 06:05 |
| 59 | CobraSMP | 99,6% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 1,3 | 13 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 60 | CozyBecky | 99,6% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 2,3 | 16 | 22:00 | 17 okt 06:05 |
| 61 | WOPAM | 99,5% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 2 | 09:00 | 17 okt 06:06 |
| 62 | WuP Minecraft | 99,5% | 1.512 sinds 11 okt 2026 | 0,0 | 1 | 19:00 | 17 okt 06:08 |
| 63 | MartialCraft | 99,5% | 6.818 sinds 23 sep 2026 | 0,3 | 5 | 20:00 | 17 okt 06:08 |
| 64 | Planetember | 99,5% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 12,4 | 95 | 22:00 | 17 okt 06:05 |
| 65 | Pleocraft | 99,5% | 2.930 sinds 6 okt 2026 | 1,7 | 5 | 13:00 | 17 okt 06:08 |
| 66 | Wereldbouw | 99,5% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,4 | 6 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 67 | Futurerealms | 99,5% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 1 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 68 | Stirebuild | 99,4% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 04:00 | 17 okt 06:06 |
| 69 | VillagerCraft | 99,4% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 1,6 | 14 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 70 | WorldOfKingdoms | 99,4% | 994 sinds 13 okt 2026 | 0,8 | 4 | 22:00 | 17 okt 06:08 |
| 71 | GerlofMC | 99,4% | 8.987 sinds 15 sep 2026 | 0,3 | 22 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 72 | SvestiGames | 99,4% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 5 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 73 | TridosKingdom | 99,4% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 3 | 04:00 | 17 okt 06:06 |
| 74 | DeSMP — Grootste SMP van Nederland | 99,4% | 20.428 sinds 6 aug 2026 | 37,4 | 113 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 75 | Sprookjescraft | 99,4% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 11,5 | 106 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 76 | ChickenCraft | 99,4% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 265,5 | 498 | 17:00 | 17 okt 06:05 |
| 77 | MaxGameCraft BE | 99,4% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 3 | 18:00 | 17 okt 06:05 |
| 78 | ShulkerMC | 99,3% | 21.999 sinds 7 apr 2026 | 16,3 | 49 | 16:00 | 17 okt 06:05 |
| 79 | Creative Anarchy | 99,3% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 7,6 | 75 | 18:00 | 17 okt 06:06 |
| 80 | Bloom SMP | 99,3% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 6,9 | 38 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 81 | EclipseMC | 99,3% | 13.846 sinds 29 aug 2026 | 0,4 | 12 | 11:00 | 17 okt 06:07 |
| 82 | New Holland - The Amigos | 99,2% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 2 | 15:00 | 17 okt 06:06 |
| 83 | NetherPVP | 99,2% | 15.531 sinds 23 aug 2026 | 0,2 | 2 | 22:00 | 17 okt 06:07 |
| 84 | InfectedMC | 99,2% | 5.196 sinds 29 sep 2026 | 11,4 | 42 | 21:00 | 17 okt 06:08 |
| 85 | Regem Kingdom | 99,2% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 86 | AtlanticMC | 99,2% | 22.141 sinds 15 jun 2026 | 3,2 | 20 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 87 | Nootjescraft | 99,2% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 2,1 | 41 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 88 | TropicalSMP | 99,1% | 3.832 sinds 3 okt 2026 | 1,0 | 9 | 16:00 | 17 okt 06:08 |
| 89 | LunaSMP | 99,1% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 6,7 | 37 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 90 | WesterosMC | 99,1% | 14.469 sinds 27 aug 2026 | 7,9 | 110 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 91 | EntrixeMC | 99,1% | 4.126 sinds 2 okt 2026 | 0,9 | 6 | 18:00 | 17 okt 06:08 |
| 92 | SilverMC BE | 99,0% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,4 | 12 | 22:00 | 17 okt 06:05 |
| 93 | Planet Beacon | 99,0% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 106,2 | 3.329 | 23:00 | 17 okt 06:06 |
| 94 | ContentVeen | 98,9% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 39,3 | 261 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 95 | NL SMP | 98,9% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 57,9 | 367 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 96 | TorchCraft NL/BE | 98,9% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 9,3 | 40 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 97 | bwdnl | 98,8% | 1.564 sinds 11 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 98 | DionSMP | 98,8% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 37,5 | 138 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 99 | Blokgenoten | 98,8% | 3.338 sinds 5 okt 2026 | 3,9 | 21 | 20:00 | 17 okt 06:08 |
| 100 | Martler Skyblok | 98,8% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 12:00 | 17 okt 06:06 |
| 101 | KikkerCraft NL/BE | 98,7% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 8,9 | 26 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 102 | ScaffCraft NL | 98,5% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 4 | 13:00 | 17 okt 06:05 |
| 103 | Planeet Aarde | 98,5% | 4.571 sinds 1 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 104 | AltijdKerst SMP | 98,4% | 966 sinds 13 okt 2026 | 1,6 | 20 | 20:00 | 17 okt 06:08 |
| 105 | MLCraft | 98,4% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,2 | 9 | 19:00 | 17 okt 06:06 |
| 106 | VernuxSMP | 98,4% | 13.596 sinds 30 aug 2026 | 4,6 | 36 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 107 | Geopolix | 98,3% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 5 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 108 | Craftville NL/BE | 98,2% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 3,6 | 111 | 19:00 | 17 okt 06:06 |
| 109 | SuCraft | 98,2% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,9 | 13 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 110 | FrostSMP | 98,1% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 12,4 | 147 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 111 | RivalsSMP | 97,9% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 7,4 | 37 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 112 | Spear SMP | 97,9% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 28,3 | 215 | 18:00 | 17 okt 06:05 |
| 113 | World Anarchy BE | 97,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 5 | 15:00 | 17 okt 06:05 |
| 114 | DutchKingCraft NL/BE 24/7 Gezelligheid! Play-To-Earn Free Ranks! | 97,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 3,3 | 30 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 115 | Minetown | 97,6% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 1,0 | 18 | 17:00 | 17 okt 06:05 |
| 116 | The Kingdom Server | 97,3% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 23,5 | 142 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 117 | SchuimSMP BE | 97,3% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 1,9 | 30 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 118 | The Cavern | 97,2% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 13,9 | 42 | 03:00 | 17 okt 06:06 |
| 119 | HauntedMC | 97,0% | 17.673 sinds 16 aug 2026 | 4,3 | 20 | 21:00 | 17 okt 06:07 |
| 120 | BoxxyNetwork BE | 97,0% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 5,2 | 21 | 23:00 | 17 okt 06:05 |
| 121 | OXiNet BE | 96,8% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,2 | 6 | 19:00 | 17 okt 06:06 |
| 122 | StoneWake | 96,3% | 3.339 sinds 5 okt 2026 | 0,0 | 1 | 17:00 | 17 okt 06:08 |
| 123 | TMCCraft 1.21.11 | 95,2% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 21:00 | 17 okt 06:06 |
| 124 | NexoSMP | 94,9% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 1,0 | 21 | 21:00 | 17 okt 06:06 |
| 125 | SideProjectMC | 94,9% | 1.196 sinds 13 okt 2026 | 0,2 | 5 | 23:00 | 17 okt 06:08 |
| 126 | EGC Kingdom | 94,7% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 1 | 13:00 | 17 okt 06:06 |
| 127 | NightMC | 93,2% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 1,1 | 4 | 16:00 | 17 okt 06:06 |
| 128 | yellowflowersmp | 92,3% | 11.302 sinds 7 sep 2026 | 1,0 | 10 | 21:00 | 17 okt 06:07 |
| 129 | ChaosMC | 92,2% | 984 sinds 13 okt 2026 | 1,4 | 6 | 21:00 | 17 okt 06:08 |
| 130 | MineTale | 90,7% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 15:00 | 17 okt 06:05 |
| 131 | Athrium | 90,4% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 2 | 13:00 | 17 okt 06:06 |
| 132 | Creatify SMP [SEASON 2] | 89,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 1,1 | 11 | 17:00 | 17 okt 06:06 |
| 133 | PeakyBlinders server | 87,8% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 12:00 | 17 okt 06:05 |
| 134 | HousingCraft | 87,8% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 1,4 | 6 | 23:00 | 17 okt 06:05 |
| 135 | MinedMC | 87,6% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 22:00 | 17 okt 06:05 |
| 136 | KaasCraft | 86,9% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 00:00 | 17 okt 06:06 |
| 137 | MTopia | 86,8% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 4 | 16:00 | 17 okt 06:06 |
| 138 | KnaagdierNetwork | 86,4% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 3 | 22:00 | 17 okt 06:06 |
| 139 | LegacyCraft | 85,6% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,4 | 7 | 22:00 | 17 okt 06:06 |
| 140 | LostDynasty BE | 85,1% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 7 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 141 | MR-Alpha | 84,9% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 2 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 142 | Progressive Kingdoms | 82,6% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,2 | 11 | 23:00 | 17 okt 06:06 |
| 143 | Noxasmp.eu | 82,5% | 20.930 sinds 4 aug 2026 | 2,7 | 30 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 144 | Shanti Tribe BE | 82,1% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 3 | 22:00 | 17 okt 06:05 |
| 145 | Zoned | 82,0% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 45,8 | 153 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 146 | MinecitySMP | 81,9% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 1,5 | 30 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 147 | SMPcraft | 81,7% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 148 | OnzeSMP | 80,7% | 3.521 sinds 4 okt 2026 | 1,1 | 8 | 19:00 | 17 okt 06:08 |
| 149 | ParadijsCraft | 80,2% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 3 | 22:00 | 17 okt 06:06 |
| 150 | Droom City | 77,9% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 14 | 10:00 | 17 okt 06:05 |
| 151 | TB Craft BE | 76,6% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 152 | Mineuren | 75,3% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 23:00 | 17 okt 06:06 |
| 153 | AdventuresCraft | 73,6% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 8 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 154 | ClarityFFA | 72,3% | 11.279 sinds 7 sep 2026 | 0,2 | 16 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 155 | Remake Kingdom | 71,9% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 156 | SeedFalls | 71,8% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 4 | 13:00 | 17 okt 06:06 |
| 157 | Ultimate MT | 71,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 4 | 11:00 | 17 okt 06:05 |
| 158 | universium | 69,8% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 4 | 12:00 | 17 okt 06:06 |
| 159 | StrijdCraft BE | 61,6% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 6 | 21:00 | 17 okt 06:07 |
| 160 | Vertexcraft | 60,3% | 14.102 sinds 28 aug 2026 | 0,6 | 12 | 15:00 | 17 okt 06:07 |
| 161 | NostalgiaFaction | 57,7% | 12.941 sinds 1 sep 2026 | 0,1 | 3 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 162 | 🌿 Kavloy SMP | 54,3% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 4 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 163 | BlokkenBoer | 51,4% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,2 | 6 | 21:00 | 17 okt 06:05 |
| 164 | Zenith Kingdoms | 51,3% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 165 | OldKingdom | 51,2% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 10,8 | 111 | 20:00 | 17 okt 06:05 |
| 166 | RiftSMP BE | 48,6% | 15.617 sinds 23 aug 2026 | 0,5 | 13 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 167 | Dxrery Networks | 36,6% | 21.662 sinds 5 jul 2026 | 0,7 | 15 | 18:00 | 17 okt 06:05 |
| 168 | crystalcraft BE | 33,1% | 22.091 sinds 17 jun 2026 | 0,0 | 6 | 18:00 | 17 okt 06:05 |
| 169 | officialDV Skyblock | 30,5% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 14:00 | 17 okt 06:06 |
| 170 | Blocknova | 30,3% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 1 | 16:00 | 17 okt 06:06 |
| 171 | Aethergens | 24,9% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 14:00 | 17 okt 06:06 |
| 172 | Blokkenrijk | 24,2% | 22.960 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 4 | 23:00 | 17 okt 06:05 |
| 173 | DeepSMP | 23,1% | 21.631 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 2 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 174 | MapleSMP | 22,6% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,5 | 9 | 19:00 | 17 okt 06:05 |
| 175 | Sb3a SMP | 22,6% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 2,7 | 19 | 20:00 | 17 okt 06:06 |
| 176 | Lowlands | 18,2% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 2 | 18:00 | 17 okt 06:06 |
| 177 | GalaxyMC | 17,5% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 06:00 | 17 okt 06:06 |
| 178 | Emberfall SMP | 13,7% | 8.487 sinds 17 sep 2026 | 1,0 | 7 | 20:00 | 17 okt 06:07 |
| 179 | BlokBorrel | 13,3% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 06:00 | 17 okt 06:06 |
| 180 | Minecraft Building Ideas BE | 13,2% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 3 | 21:00 | 17 okt 06:07 |
| 181 | BerrySMP 2.26 Survival | 12,8% | 9.837 sinds 12 sep 2026 | 0,9 | 4 | 02:00 | 17 okt 06:07 |
| 182 | Spacecraft BE | 8,4% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 1 | 02:00 | 17 okt 06:05 |
| 183 | Kevahu Network BE | 7,1% | 22.959 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 1 | 01:00 | 17 okt 06:05 |
| 184 | EchoSilenceSMP | 6,1% | 22.621 sinds 26 mei 2026 | 0,9 | 8 | 16:00 | 17 okt 06:05 |
| 185 | Focus Events | 5,6% | 11.641 sinds 6 sep 2026 | 0,1 | 2 | 12:00 | 17 okt 06:07 |
| 186 | StormCraft | 4,7% | 20.950 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:06 |
| 187 | MCLounge | 3,1% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | 5,4 | 34 | 13:00 | 17 okt 06:06 |
| 188 | Majestum Kingdoms | 2,3% | 21.639 sinds 6 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 189 | Ensemble | 2,0% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 04:00 | 17 okt 06:06 |
| 190 | Bonsai SMP | 1,9% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 04:00 | 17 okt 06:06 |
| 191 | RoGoSMP | 1,7% | 21.661 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 0 | — | 17 okt 06:06 |
| 192 | SkyblockNL | 1,3% | 22.373 sinds 5 jun 2026 | 0,2 | 2 | 01:00 | 17 okt 06:05 |
| 193 | MaxSmp110 | 0,1% | 22.921 sinds 14 mei 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 194 | redmoonwolf-WY3l.aternos.me BE | 0,0% | 21.882 sinds 26 jun 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 195 | PeellandSMP | 0,0% | 6.805 sinds 23 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 196 | Minestaff | 0,0% | 22.210 sinds 12 jun 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 197 | Nootje | 0,0% | 22.105 sinds 17 jun 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 198 | sheep.smp | 0,0% | 21.869 sinds 26 jun 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 199 | LoisMc | 0,0% | 21.826 sinds 28 jun 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 200 | smurfyte | 0,0% | 21.775 sinds 30 jun 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 201 | mushroomcraft | 0,0% | 21.752 sinds 1 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:05 |
| 202 | nederland roleplay | 0,0% | 21.652 sinds 5 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 203 | puff-ffa | 0,0% | 21.610 sinds 7 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 204 | Minecraft Survival | 0,0% | 21.582 sinds 8 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 205 | play.luukieboy.nl | 0,0% | 21.289 sinds 21 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 206 | KOM | 0,0% | 21.150 sinds 26 jul 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 207 | The best server | 0,0% | 21.016 sinds 1 aug 2026 | — | — | — | 17 okt 06:06 |
| 208 | Blue SMP | 0,0% | 20.219 sinds 7 aug 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 209 | kyanpvp | 0,0% | 17.360 sinds 17 aug 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 210 | hardcore met roel | 0,0% | 16.199 sinds 21 aug 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 211 | Mormels | 0,0% | 16.116 sinds 21 aug 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 212 | questionsmp | 0,0% | 11.589 sinds 6 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 213 | blub | 0,0% | 10.420 sinds 10 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 214 | SMP | 0,0% | 9.882 sinds 12 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 215 | ajani8882 | 0,0% | 9.063 sinds 15 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:07 |
| 216 | pvp | 0,0% | 7.947 sinds 19 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 217 | Picksmp | 0,0% | 7.563 sinds 20 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 218 | kaas | 0,0% | 5.097 sinds 29 sep 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 219 | hallo | 0,0% | 3.674 sinds 4 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 220 | Wondercraft | 0,0% | 3.271 sinds 5 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 221 | poep | 0,0% | 2.954 sinds 6 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 222 | TBS Craft | 0,0% | 2.108 sinds 9 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 223 | PEAK | 0,0% | 1.619 sinds 11 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| 224 | Bamboe SMP | 0,0% | 782 sinds 14 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
| — | SMPBEST | te weinig metingen voor een percentage | 471 sinds 15 okt 2026 | 0,4 | 2 | 09:00 | 17 okt 06:08 |
| — | Tweakcraft | te weinig metingen voor een percentage | 235 sinds 16 okt 2026 | 2,8 | 5 | 17:00 | 17 okt 06:08 |
| — | QXL SMP | Survival, towns en spelershandel | te weinig metingen voor een percentage | 230 sinds 16 okt 2026 | 1,7 | 4 | 22:00 | 17 okt 06:08 |
| — | HollandSMP | te weinig metingen voor een percentage | 175 sinds 16 okt 2026 | — | — | — | 17 okt 06:08 |
Tijden in Nederlandse tijd (Europe/Amsterdam). "Drukste uur" is het uur waarin wij over de hele meetreeks gemiddeld de meeste spelers op die server meten. Bij 4 servers staan minder dan 500 metingen; daar publiceren wij nog geen percentage.
Hoe wij meten
Elke server in onze lijst krijgt continu een echte Minecraft-statusaanvraag: het Server List Ping-protocol voor Java-servers en de UDP-statusquery voor Bedrock, met een time-out van twee seconden. Wij lezen dus het antwoord van de server zelf — online of niet, het aantal spelers, de slotlimiet, de versie en de MOTD — en niet een pingpakket of een pagina van iemand anders. Elke uitkomst gaat de database in. Gemeten over de laatste zeven volle dagen zat er gemiddeld 5,1 minuten tussen twee metingen van dezelfde server (541.412 metingen over 1.913 serverdagen).
De reeks begint op 5 februari 2026 en staat op 5.236.567 bewaarde metingen over 323 servers, gemiddeld 16.212 per server. Van de laatste zeven dagen bewaren wij elke losse meting, van zeven tot negentig dagen één per uur en daarboven één per dag — maar hoevéél metingen er per dag zijn verricht en hoeveel daarvan geslaagd waren, leggen wij per server per dag vast vóórdat er iets wordt opgeruimd. Daarom kan het aantal metingen achter een percentage alleen stijgen, ook als de losse rijen verdwijnen. De laatste controle van deze pagina is van 17 okt 06:08.
Uptime betekent hier één ding: het aandeel van onze metingen waarin de server antwoordde. Het is geen garantie van de servereigenaar, geen SLA en geen uitspraak over hoe de server speelt. Het is een historisch gemiddelde tot het tijdstip hierboven: nieuwe metingen kunnen het omhoog of omlaag bewegen, en een server die vandaag onderhoud doet, ziet dat morgen in zijn percentage. Omdat recente dagen fijner bewaard zijn, wegen die iets zwaarder mee dan een dag van vier maanden terug.
Wat wij niet publiceren
Een meetreeks bevat rommel, en die hoort niet in een ranglijst waarop iemand een keuze baseert. Drie regels, alle drie uit de data zelf:
- Onder 500 metingen geen percentage. Dan staat er "te weinig metingen voor een percentage" met het werkelijke aantal ernaast; het loopt elke vijf minuten op.
- Geen spelersaantallen als de ping ze niet draagt. Een meting telt alleen mee als de server online was, een slotlimiet rapporteerde en het spelersaantal die limiet niet oversteeg. Daar waar dat te vaak misgaat, blijft de kolom leeg.
- 16 listings staan niet in de ranglijst. Bij 15 daarvan rapporteert een andere listing exact dezelfde meetreeks — dat gebeurt bij servers achter een gedeelde lobby-proxy, waar het antwoord over het hele platform gaat in plaats van over die ene server (twee ervan gaven een piek van ruim 6.000 spelers terug). Bij 1 past de piek niet bij het gemiddelde. In beide gevallen is de reeks niet aan één server toe te wijzen, dus publiceren wij er geen ranglijstpositie over — op de serverpagina's blijft het feitenblok daar ook weg.
Deze cijfers zijn onze eigen metingen. Overnemen mag, mits je MineSERVERS.nl noemt en naar deze pagina linkt — dan is voor iedereen te zien waar het getal vandaan komt en over welke periode het gaat.
Verder kijken
Per server staat de volledige meetreeks op zijn eigen pagina: uptime, gemiddeld en piek spelersaantal, het drukste uur en de spelersgrafiek. Zoek je op speelwijze, dan staat dezelfde meetdata per gamemode in de categorie-overzichten. Draai je zelf een Nederlandse of Belgische server, dan meten wij hem gratis mee zodra hij in de lijst staat.