De Beste Nederlandse Survival Servers
Hét overzicht van actieve Nederlandse survival servers — verzamel, bouw en overleef met een NL/BE community.
167 uit Nederland en België, 21 internationaal · 141 nu online
BLOKSY SMP
UniversoCraft
Wild Prison
Planet Beacon
Pika Network
SURVIVAL 2.0 OUT NOW!
JartexNetwork
NEW SKYBLOCK SEASON
Lemon Cloud
ExtremeCraft
ChickenCraft
Harm Server
Newwind Survival
DeSMP — Grootste SMP van Nederland
The Cavern
26.2 Update! /discord
Vantage Semi-Anarchy
SpeedVanilla
ᴅɪsᴄᴏʀᴅ.ɢɢ/sᴘᴇᴇᴅᴠᴀɴɪʟʟᴀ
InfectedMC
SurvivaLand
realsurvival
Planetember
LuckyCraft
Radioactive Survival
Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W)
Real Survival • Community • Minecraft 26.2
MAVEN'S HIVE
MolenCraft
ContentVeen
TorchCraft NL/BE
Tweakcraft
HobbelCraft
BoxxyNetwork
VillagerCraft
Craft2Style
HousingCraft
yellowflowersmp
AltijdKerst SMP
WesterosMC
GameOfThrones in Minecraft
QXL SMP | Survival, towns en spelershandel
WorldOfKingdoms
ᴡᴇ ᴢɪᴊɴ ᴅʀᴜᴋ ʙᴇᴢɪɢ, ᴛᴏᴛ ꜱɴᴇʟ!
TropicalSMP
MartialCraft
Vextra SMP
TulpenCraft
ClubhuisMC
The Last Heart
Starts 26 Oct 19:00 UTC • Lifesteal
Planeet Aarde
Blokgenoten
Samen bouwen, ontdekken en overleven
Focus Events
Sprookjescraft
Al 14 jaar de mooiste sprookjes
World Of Pixel
🌎Planet Pixel + 🏠Reallife!
AtlanticMC
Blokkenrijk
Droom City
SURVIVAL - S2
ScaffCraft NL
GreekCraft
World of Adventures: Kom op avontuur!
SvestiGames
Home Sweet Home MC
Regem Kingdom
Futurerealms
There are 0 players online!
Belgium MC
World Anarchy
MaxGameCraft
LostDynasty
Shanti Tribe
Nootjescraft
DecemCraft
mysticblocks smp
Join to auto-start mysticblockssmp.mcsh.io
Martler Skyblok
HydronixMC
Creatify SMP [SEASON 2]
Progressive Kingdoms
KnaagdierNetwork
DutchCraft
De Beta SMP
Join to auto-start debetas.mcsh.io
Stirebuild
Chill Garden
SideProjectMC
DGZone Survival
Kroonlanden
WuP Minecraft
platocraft
crystalcraft
NostalgiaFaction
Minecraft Survival
play.luukieboy.nl
Vertexcraft
MinecitySMP
EchoSilenceSMP
SkyblockNL
AdventuresCraft
PeakyBlinders server
nederland roleplay
Minecraft Building Ideas
BerrySMP 2.26 Survival
Bamboe SMP
HollandSMP
Wat is een Minecraft Survival Server?
Een Minecraft survival server is een multiplayer wereld waar je in survival mode speelt: je hebt honger en health, mobs kunnen je verslaan en je verzamelt elke grondstof zelf. Anders dan creative servers krijg je niets cadeau — je begint met lege handen, kapt je eerste boom, bouwt een schuilplek voor de eerste nacht en werkt langzaam toe naar diamanten, een netherportaal en uiteindelijk de Ender Dragon. Op een goede Nederlandse survival server doe je dat samen met andere spelers, met een actieve Discord en lage ping voor de Benelux.
Vanilla survival vs survival met plugins
Pure vanilla survival draait zonder plugins — exact zoals Mojang het bedoelde, met alleen anti-cheat en backups op de achtergrond. Modded survival voegt plugins toe als GriefPrevention of CoreProtect voor land-claims, mcMMO voor RPG-skills en een economy-plugin voor handel tussen spelers. Beide stijlen hebben hun fans: vanilla puristen waarderen de zuivere ervaring, terwijl modded survival meer structuur en bescherming tegen griefers biedt. Veel servers in de SMP-categorie zijn eigenlijk modded survival met community-focus.
Welke survival server past bij jou?
Zoek je rust en langzaam opbouwen? Kies een whitelisted dutch survival met kleine community. Wil je de adrenaline van permadeath? Bekijk dan de hardcore servers. Hou je van steden bouwen en politiek? Towny servers zijn dan een betere match. Voor uitgebreide reviews lees ons artikel "Dutch Survival Servers Minecraft 2026" en als je nieuw bent, begin met onze beginnersgids.
Zo join je een Nederlandse survival server
Kopieer het IP bij een server in de lijst, open Minecraft Java en kies Multiplayer > Add Server. Start in de launcher dezelfde versie als de server; die staat op de serverpagina. Speel je op console, telefoon of de Windows-app (Bedrock)? Dan kun je alleen op servers met een Bedrock-adres, meestal via poort 19132 — die staan bij de cross-platform servers. Wil je met een vaste vriendengroep beginnen, lees dan eerst hoe je samen speelt in Minecraft.
Bekijk hierboven de Nederlandse survival servers, gesorteerd op populariteit.
Uptime en spelersmetingen per Survival server
Wij pingen elke server elke 5 minuten. Deze tabel is opgebouwd uit 3.296.927 bewaarde metingen op 188 servers. Uptime is het aandeel van al die metingen waarin de server antwoordde. Wij leggen per server per dag vast hoeveel metingen er waren, ook nadat de ruwe reeks is opgeruimd, dus dit aantal loopt alleen op. Staat er een streepje, dan hebben we te weinig betrouwbare metingen en publiceren we liever niets.
| Server | Uptime | Metingen | Gem. spelers | Piek | Laatst gecontroleerd |
|---|---|---|---|---|---|
| TulpenCraft | 100,0% | 9.302 sinds 15 sep 2026 | 0,9 | 7 | 18 okt 01:47 |
| Oranje MC | 100,0% | 2.141 sinds 10 okt 2026 | 0,8 | 5 | 18 okt 01:48 |
| KoekSMP | 100,0% | 1.714 sinds 12 okt 2026 | 8,8 | 30 | 18 okt 01:48 |
| Kroonlanden | 100,0% | 1.210 sinds 13 okt 2026 | 1,5 | 11 | 18 okt 01:48 |
| SMPBEST | 100,0% | 700 sinds 15 okt 2026 | 0,3 | 2 | 18 okt 01:48 |
| Volt SMP | 99,9% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,7 | 7 | 18 okt 01:45 |
| Chill Garden | 99,9% | 7.047 sinds 23 sep 2026 | 0,2 | 5 | 18 okt 01:48 |
| Vantage Semi-Anarchy | 99,9% | 6.767 sinds 24 sep 2026 | 19,8 | 30 | 18 okt 01:48 |
| ClubhuisMC | 99,9% | 1.914 sinds 11 okt 2026 | 0,5 | 4 | 18 okt 01:48 |
| BLOKSY SMP | 99,9% | 1.866 sinds 11 okt 2026 | 0,3 | 3 | 18 okt 01:48 |
| DGZone Survival | 99,9% | 1.815 sinds 11 okt 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:48 |
| WaterMC | 99,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 27 | 18 okt 01:45 |
| GreekCraft | 99,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| Home Sweet Home MC | 99,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 5 | 18 okt 01:45 |
| MineApple | 99,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 3 | 18 okt 01:45 |
| Belgium MC | 99,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:45 |
| Vatra | 99,8% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 3 | 18 okt 01:46 |
| Vextra SMP | 99,8% | 21.641 sinds 15 jul 2026 | 0,4 | 7 | 18 okt 01:46 |
| DutchCraft | 99,8% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:47 |
| Radioactive Survival | 99,8% | 16.721 sinds 20 aug 2026 | 4,7 | 22 | 18 okt 01:47 |
| HobbelCraft | 99,8% | 14.073 sinds 29 aug 2026 | 6,8 | 34 | 18 okt 01:47 |
| Blokrijk | 99,8% | 4.244 sinds 29 sep 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:48 |
| PatatSMP | 99,8% | 2.298 sinds 9 okt 2026 | 5,5 | 18 | 18 okt 01:48 |
| The Last Heart | 99,8% | 1.878 sinds 11 okt 2026 | 0,1 | 2 | 18 okt 01:48 |
| tricraft | 99,8% | 1.228 sinds 13 okt 2026 | 0,1 | 1 | 18 okt 01:48 |
| Harm Server | 99,7% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 62,0 | 216 | 18 okt 01:45 |
| Outcraft | 99,7% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 1,7 | 276 | 18 okt 01:45 |
| MolenCraft | 99,7% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 9,2 | 37 | 18 okt 01:45 |
| ExtremeCraft internationaal | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 627,3 | 1.058 | 18 okt 01:45 |
| Craft2Style | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 6 | 18 okt 01:45 |
| PixelMC | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:45 |
| Snapcraft internationaal | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| CoreCraft | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 6 | 18 okt 01:45 |
| ChillSMP | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 4 | 18 okt 01:45 |
| VitraMC | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| AureumMC | 99,7% | 22.649 sinds 3 jun 2026 | 1,6 | 24 | 18 okt 01:45 |
| Newwind Survival internationaal | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| AstroSMP | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 10,0 | 84 | 18 okt 01:45 |
| SurvivaLand | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 7,7 | 28 | 18 okt 01:46 |
| realsurvival | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 7,7 | 27 | 18 okt 01:46 |
| LuckyCraft | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 9,7 | 67 | 18 okt 01:45 |
| GrumpySMP | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,3 | 6 | 18 okt 01:46 |
| DecemCraft | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 4 | 18 okt 01:45 |
| De Beta SMP | 99,7% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| jimmy smp | 99,7% | 12.449 sinds 4 sep 2026 | 1,7 | 16 | 18 okt 01:47 |
| Nexoria | 99,7% | 7.463 sinds 21 sep 2026 | 0,4 | 3 | 18 okt 01:48 |
| darksmp | 99,7% | 2.345 sinds 9 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| MineStad | 99,6% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 25,3 | 139 | 18 okt 01:45 |
| GeoCraft | 99,6% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 6,0 | 50 | 18 okt 01:45 |
| CozyBecky | 99,6% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 2,3 | 16 | 18 okt 01:45 |
| PlumoMC | 99,6% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 10 | 18 okt 01:45 |
| Kleurstad | 99,6% | 22.034 sinds 29 jun 2026 | 25,3 | 137 | 18 okt 01:45 |
| CobraSMP | 99,6% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 1,2 | 13 | 18 okt 01:45 |
| BloneBurg | 99,6% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 4,0 | 38 | 18 okt 01:46 |
| Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W) | 99,6% | 13.055 sinds 2 sep 2026 | 7,5 | 28 | 18 okt 01:47 |
| Pleocraft | 99,6% | 3.159 sinds 6 okt 2026 | 1,7 | 5 | 18 okt 01:48 |
| WuP Minecraft | 99,6% | 1.741 sinds 11 okt 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:48 |
| Planetember | 99,5% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 12,4 | 95 | 18 okt 01:45 |
| GommeHD internationaal | 99,5% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 724,8 | 3.350 | 18 okt 01:45 |
| Futurerealms | 99,5% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:45 |
| EarthMC internationaal | 99,5% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 431,5 | 800 | 18 okt 01:45 |
| Stirebuild | 99,5% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| MartialCraft | 99,5% | 7.047 sinds 23 sep 2026 | 0,3 | 5 | 18 okt 01:48 |
| WorldOfKingdoms | 99,5% | 1.223 sinds 13 okt 2026 | 0,8 | 4 | 18 okt 01:48 |
| ChickenCraft | 99,4% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 265,9 | 498 | 18 okt 01:45 |
| VillagerCraft | 99,4% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 1,6 | 14 | 18 okt 01:45 |
| Sprookjescraft | 99,4% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 11,5 | 106 | 18 okt 01:45 |
| SvestiGames | 99,4% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 5 | 18 okt 01:45 |
| MaxGameCraft | 99,4% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 3 | 18 okt 01:45 |
| ShulkerMC | 99,4% | 22.228 sinds 7 apr 2026 | 16,4 | 49 | 18 okt 01:45 |
| mysticblocks smp | 99,4% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| DeSMP — Grootste SMP van Nederland | 99,4% | 20.657 sinds 6 aug 2026 | 37,5 | 113 | 18 okt 01:47 |
| GerlofMC | 99,4% | 9.216 sinds 15 sep 2026 | 0,3 | 22 | 18 okt 01:47 |
| UniversoCraft internationaal | 99,3% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 1.981,4 | 6.127 | 18 okt 01:45 |
| Bloom SMP | 99,3% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 6,9 | 38 | 18 okt 01:45 |
| Anarchy internationaal | 99,3% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 15,1 | 48 | 18 okt 01:46 |
| InfectedMC | 99,3% | 5.425 sinds 29 sep 2026 | 11,6 | 42 | 18 okt 01:48 |
| OPBlocks internationaal | 99,2% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 721,5 | 5.934 | 18 okt 01:45 |
| Regem Kingdom | 99,2% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| AtlanticMC | 99,2% | 22.370 sinds 15 jun 2026 | 3,2 | 20 | 18 okt 01:45 |
| Wild Prison internationaal | 99,2% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 1.758,2 | 3.840 | 18 okt 01:45 |
| Nootjescraft | 99,2% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 2,0 | 41 | 18 okt 01:45 |
| TropicalSMP | 99,2% | 4.061 sinds 3 okt 2026 | 1,1 | 9 | 18 okt 01:48 |
| Lemon Cloud internationaal | 99,1% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 566,2 | 6.390 | 18 okt 01:45 |
| LunaSMP | 99,1% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 6,8 | 37 | 18 okt 01:45 |
| WesterosMC | 99,1% | 14.698 sinds 27 aug 2026 | 7,9 | 110 | 18 okt 01:47 |
| EntrixeMC | 99,1% | 4.355 sinds 2 okt 2026 | 0,9 | 6 | 18 okt 01:48 |
| ManaCube internationaal | 99,0% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 1.217,7 | 1.669 | 18 okt 01:45 |
| SilverMC | 99,0% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,4 | 12 | 18 okt 01:45 |
| Planet Beacon | 99,0% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 138,8 | 3.532 | 18 okt 01:46 |
| EclipseMC | 99,0% | 14.075 sinds 29 aug 2026 | 0,4 | 12 | 18 okt 01:47 |
| ContentVeen | 98,9% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 39,2 | 261 | 18 okt 01:45 |
| TorchCraft NL/BE | 98,9% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 9,3 | 40 | 18 okt 01:45 |
| HydronixMC internationaal | 98,9% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,2 | 5 | 18 okt 01:46 |
| NL SMP | 98,9% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 58,2 | 367 | 18 okt 01:46 |
| Blokgenoten | 98,9% | 3.567 sinds 5 okt 2026 | 3,8 | 21 | 18 okt 01:48 |
| World Of Pixel internationaal | 98,8% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 7,7 | 59 | 18 okt 01:45 |
| Martler Skyblok | 98,8% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| DionSMP | 98,8% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 37,5 | 138 | 18 okt 01:46 |
| AltijdKerst SMP | 98,7% | 1.195 sinds 13 okt 2026 | 2,6 | 20 | 18 okt 01:48 |
| SpeedVanilla internationaal | 98,6% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 68,1 | 260 | 18 okt 01:45 |
| ScaffCraft NL | 98,5% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 4 | 18 okt 01:45 |
| Mineplex internationaal | 98,5% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 244,1 | 1.622 | 18 okt 01:45 |
| Planeet Aarde | 98,5% | 4.800 sinds 1 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| VernuxSMP | 98,4% | 13.825 sinds 30 aug 2026 | 4,6 | 36 | 18 okt 01:47 |
| SuCraft | 98,2% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,9 | 13 | 18 okt 01:45 |
| FrostSMP | 98,2% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 12,4 | 147 | 18 okt 01:45 |
| MAVEN'S HIVE internationaal | 98,1% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 14,2 | 57 | 18 okt 01:46 |
| Spear SMP | 97,9% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 28,5 | 215 | 18 okt 01:45 |
| RivalsSMP | 97,9% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 7,5 | 37 | 18 okt 01:45 |
| World Anarchy | 97,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 5 | 18 okt 01:45 |
| DutchKingCraft NL/BE 24/7 Gezelligheid! Play-To-Earn Free Ranks! | 97,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 3,3 | 30 | 18 okt 01:45 |
| BDZONE internationaal | 97,6% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 11,4 | 60 | 18 okt 01:46 |
| Pika Network internationaal | 97,5% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 2.055,9 | 4.296 | 18 okt 01:45 |
| SchuimSMP | 97,3% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 1,9 | 30 | 18 okt 01:45 |
| The Cavern | 97,2% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 13,9 | 42 | 18 okt 01:46 |
| JartexNetwork internationaal | 97,1% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 928,5 | 2.085 | 18 okt 01:45 |
| BoxxyNetwork | 97,0% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 5,2 | 21 | 18 okt 01:45 |
| HauntedMC | 97,0% | 17.902 sinds 16 aug 2026 | 4,3 | 20 | 18 okt 01:47 |
| StoneWake | 96,6% | 3.568 sinds 5 okt 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:48 |
| SideProjectMC | 95,6% | 1.425 sinds 13 okt 2026 | 0,2 | 5 | 18 okt 01:48 |
| NexoSMP | 94,6% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 1,0 | 21 | 18 okt 01:46 |
| ChaosMC | 93,7% | 1.213 sinds 13 okt 2026 | 1,4 | 8 | 18 okt 01:48 |
| VoidSMP internationaal | 93,0% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| yellowflowersmp | 92,3% | 11.531 sinds 7 sep 2026 | 1,0 | 10 | 18 okt 01:47 |
| MineTale | 90,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| Creatify SMP [SEASON 2] | 89,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 1,1 | 11 | 18 okt 01:46 |
| HousingCraft | 87,9% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 1,4 | 6 | 18 okt 01:45 |
| MinedMC | 87,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| PeakyBlinders server | 86,9% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| KnaagdierNetwork | 86,5% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 3 | 18 okt 01:46 |
| LostDynasty | 85,2% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 7 | 18 okt 01:45 |
| MR-Alpha | 83,9% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:46 |
| Progressive Kingdoms | 82,7% | 21.868 sinds 6 jul 2026 | 0,2 | 11 | 18 okt 01:46 |
| Shanti Tribe | 82,3% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 3 | 18 okt 01:45 |
| SMPcraft | 81,9% | 21.868 sinds 6 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| OnzeSMP | 81,8% | 3.750 sinds 4 okt 2026 | 1,1 | 8 | 18 okt 01:48 |
| Noxasmp.eu | 81,6% | 21.159 sinds 4 aug 2026 | 2,7 | 30 | 18 okt 01:47 |
| MinecitySMP | 81,1% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 1,5 | 30 | 18 okt 01:45 |
| ParadijsCraft | 79,3% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 3 | 18 okt 01:46 |
| Droom City | 78,1% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 14 | 18 okt 01:45 |
| TB Craft | 75,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| Mineuren | 74,5% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| AdventuresCraft | 72,8% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 8 | 18 okt 01:45 |
| SeedFalls | 71,0% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 4 | 18 okt 01:46 |
| Bharat MC internationaal | 67,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 6,7 | 66 | 18 okt 01:46 |
| Vertexcraft | 59,3% | 14.331 sinds 28 aug 2026 | 0,6 | 12 | 18 okt 01:47 |
| NostalgiaFaction | 56,7% | 13.170 sinds 1 sep 2026 | 0,1 | 3 | 18 okt 01:47 |
| RiftSMP | 47,9% | 15.846 sinds 23 aug 2026 | 0,5 | 13 | 18 okt 01:47 |
| crystalcraft | 32,8% | 22.320 sinds 17 jun 2026 | 0,0 | 6 | 18 okt 01:45 |
| Blocknova | 30,0% | 21.868 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| Blokkenrijk | 24,9% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 4 | 18 okt 01:45 |
| DeepSMP | 22,9% | 21.860 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:46 |
| MapleSMP | 22,4% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,5 | 9 | 18 okt 01:45 |
| GalaxyMC | 17,3% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| Emberfall SMP | 13,4% | 8.716 sinds 17 sep 2026 | 1,0 | 7 | 18 okt 01:47 |
| BlokBorrel | 13,2% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| Minecraft Building Ideas | 13,0% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 3 | 18 okt 01:47 |
| BerrySMP 2.26 Survival | 12,5% | 10.066 sinds 12 sep 2026 | 0,9 | 4 | 18 okt 01:47 |
| Spacecraft | 8,4% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:45 |
| Focus Events | 7,4% | 11.870 sinds 6 sep 2026 | 0,1 | 2 | 18 okt 01:47 |
| Kevahu Network | 7,0% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:45 |
| EchoSilenceSMP | 6,1% | 22.850 sinds 26 mei 2026 | 0,9 | 8 | 18 okt 01:45 |
| StormCraft | 4,6% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:46 |
| MCLounge | 3,0% | 21.868 sinds 6 jul 2026 | 5,4 | 34 | 18 okt 01:46 |
| Bonsai SMP | 1,8% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| RoGoSMP | 1,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:46 |
| SkyblockNL | 1,2% | 22.602 sinds 5 jun 2026 | 0,2 | 2 | 18 okt 01:45 |
| MaxSmp110 | 0,1% | 23.150 sinds 14 mei 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| Nootje | 0,0% | 22.334 sinds 17 jun 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| sheep.smp | 0,0% | 22.098 sinds 26 jun 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| LoisMc | 0,0% | 22.055 sinds 28 jun 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| mushroomcraft | 0,0% | 21.981 sinds 1 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| nederland roleplay | 0,0% | 21.881 sinds 5 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| Minecraft Survival | 0,0% | 21.811 sinds 8 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| play.luukieboy.nl | 0,0% | 21.518 sinds 21 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| Blue SMP | 0,0% | 20.448 sinds 7 aug 2026 | — | — | 18 okt 01:47 |
| kyanpvp | 0,0% | 17.589 sinds 17 aug 2026 | — | — | 18 okt 01:47 |
| SMP | 0,0% | 10.111 sinds 12 sep 2026 | — | — | 18 okt 01:47 |
| Picksmp | 0,0% | 7.792 sinds 20 sep 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| kaas | 0,0% | 5.326 sinds 29 sep 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| poep | 0,0% | 3.183 sinds 6 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| TBS Craft | 0,0% | 2.337 sinds 9 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| Bamboe SMP | 0,0% | 1.011 sinds 14 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| Tweakcraft | te weinig metingen | 464 sinds 16 okt 2026 | 3,4 | 6 | 18 okt 01:48 |
| QXL SMP | Survival, towns en spelershandel | te weinig metingen | 459 sinds 16 okt 2026 | 1,4 | 4 | 18 okt 01:48 |
| HollandSMP | te weinig metingen | 404 sinds 16 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| platocraft | te weinig metingen | 123 sinds 17 okt 2026 | 0,9 | 2 | 18 okt 01:48 |
Veelgestelde vragen over Survival servers
Wat is een Minecraft survival server?
Wat is het verschil tussen survival en SMP?
Zijn Nederlandse survival servers gratis?
Welke Minecraft versie ondersteunen survival servers?
Wat zijn de beste plugins voor een survival server?
Hoe vind ik een goede survival community?
Kan ik met Bedrock op een survival server spelen?
Kan ik samen met vrienden op een survival server spelen?
Wat is Survival in Minecraft?
Survival is de oorspronkelijke Minecraft ervaring: grondstoffen verzamelen, een basis bouwen, mobs bevechten en overleven. Op een multiplayer Survival server doe je dit samen met andere spelers. De meeste servers voegen features toe zoals land claims (bescherm je basis), een economie (koop en verkoop items), mcMMO (level je vaardigheden) en community events.
Hoe Vind je de Beste Survival Server?
Een goede Survival server herken je aan de community. Kijk naar het aantal actieve spelers, of er een Discord server is, en hoe lang de server al bestaat. Servers die al jaren draaien zonder resets hebben vaak de hechste communities. Let ook op anti-grief maatregelen - je wilt niet dat je basis gesloopt wordt terwijl je offline bent.
Op MineSERVERS.nl kun je alle Nederlandse Survival servers vergelijken op basis van stemmen, online spelers en serverstatus. De servers bovenaan de lijst zijn het populairst - die ranking is gebaseerd op echte stemmen van spelers, niet op betalingen. Wil je meer weten over hoe stemmen werkt? Check onze FAQ.
Eigen Survival Server? Voeg Hem Gratis Toe!
Heb jij een Survival Minecraft server? Plaats hem gratis op MineSERVERS.nl en bereik meer Nederlandse spelers. Stel Votifier in zodat je stemmers automatisch beloond worden.
Verwante Minecraft server categorieën
Deze categorieën komen het vaakst samen voor met Survival op dezelfde Nederlandse of Belgische server — of bekijk alle gamemodes met aantallen.


































