De Beste Nederlandse SMP Servers
Hét overzicht van actieve dutch SMP servers — Survival Multiplayer met community, economie en events.
89 uit Nederland en België, 1 internationaal · 64 nu online
BLOKSY SMP
DeSMP — Grootste SMP van Nederland
The Cavern
26.2 Update! /discord
Vantage Semi-Anarchy
Radioactive Survival
LuckyCraft
Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W)
Real Survival • Community • Minecraft 26.2
MolenCraft
TorchCraft NL/BE
Tweakcraft
AltijdKerst SMP
QXL SMP | Survival, towns en spelershandel
WorldOfKingdoms
ᴡᴇ ᴢɪᴊɴ ᴅʀᴜᴋ ʙᴇᴢɪɢ, ᴛᴏᴛ ꜱɴᴇʟ!
Vextra SMP
TulpenCraft
WesterosMC
GameOfThrones in Minecraft
ClubhuisMC
AtlanticMC
ScaffCraft NL
Belgium MC
Martler Skyblok
mysticblocks smp
Join to auto-start mysticblockssmp.mcsh.io
Creatify SMP [SEASON 2]
Bimmalord SMP
De Beta SMP
Join to auto-start debetas.mcsh.io
Chill Garden
WuP Minecraft
crystalcraft
Minecraft Survival
Vertexcraft
MinecitySMP
EchoSilenceSMP
nederland roleplay
BerrySMP 2.26 Survival
Bamboe SMP
HollandSMP
Wat is een SMP server in Minecraft?
SMP staat voor Survival Multiplayer — verreweg de populairste manier om Minecraft samen te spelen. Op een SMP server speel je in survival mode met andere spelers op één wereld: je verzamelt grondstoffen, bouwt samen een basis, beleeft avonturen en handelt met andere spelers. Anders dan grote netwerken met tientallen losse minigames, draait een SMP volledig om dat ene gedeelde survival-avontuur en de community eromheen.
Wat is het verschil tussen SMP en gewone survival?
Single-player survival speel je alleen — een SMP is multiplayer en draait juist om interactie. Goede Nederlandse SMP servers gebruiken plugins als Towny, GriefPrevention of CoreProtect voor land-claims, een economie-plugin voor handel, en mcMMO voor RPG-achtige skills. Veel SMP's zijn whitelisted of semi-whitelisted, wat de community kwaliteit hoog houdt en griefers buiten de deur.
Welke Nederlandse SMP servers zijn populair?
Een dutch SMP onderscheidt zich door een actieve NL/BE-talige Discord, lage ping voor spelers in de Benelux en regelmatige community-events zoals bouwwedstrijden, droppartys of seizoens-resets. Of je nu zoekt naar een rustige langlopende SMP, een hardcore variant met permadeath, of een lifesteal SMP met PvP-twist — hierboven vind je het complete overzicht. Liever vers beginnen op een SMP die net open is? Bekijk de nieuwe SMP servers. Verwante categorieën: Hardcore, Towny en Lifesteal. Voor een diepgaandere uitleg, lees ook ons artikel "Wat is SMP in Minecraft?".
Bekijk hierboven de Nederlandse SMP servers, gesorteerd op populariteit.
Uptime en spelersmetingen per SMP server
Wij pingen elke server elke 5 minuten. Deze tabel is opgebouwd uit 1.438.630 bewaarde metingen op 90 servers. Uptime is het aandeel van al die metingen waarin de server antwoordde. Wij leggen per server per dag vast hoeveel metingen er waren, ook nadat de ruwe reeks is opgeruimd, dus dit aantal loopt alleen op. Staat er een streepje, dan hebben we te weinig betrouwbare metingen en publiceren we liever niets.
| Server | Uptime | Metingen | Gem. spelers | Piek | Laatst gecontroleerd |
|---|---|---|---|---|---|
| TulpenCraft | 100,0% | 9.302 sinds 15 sep 2026 | 0,9 | 7 | 18 okt 01:47 |
| Oranje MC | 100,0% | 2.141 sinds 10 okt 2026 | 0,8 | 5 | 18 okt 01:48 |
| KoekSMP | 100,0% | 1.714 sinds 12 okt 2026 | 8,8 | 30 | 18 okt 01:48 |
| SMPBEST | 100,0% | 700 sinds 15 okt 2026 | 0,3 | 2 | 18 okt 01:48 |
| Volt SMP | 99,9% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,7 | 7 | 18 okt 01:45 |
| Chill Garden | 99,9% | 7.047 sinds 23 sep 2026 | 0,2 | 5 | 18 okt 01:48 |
| Vantage Semi-Anarchy | 99,9% | 6.767 sinds 24 sep 2026 | 19,8 | 30 | 18 okt 01:48 |
| ClubhuisMC | 99,9% | 1.914 sinds 11 okt 2026 | 0,5 | 4 | 18 okt 01:48 |
| BLOKSY SMP | 99,9% | 1.866 sinds 11 okt 2026 | 0,3 | 3 | 18 okt 01:48 |
| JonkoSMP | 99,9% | 1.562 sinds 12 okt 2026 | 3,7 | 21 | 18 okt 01:48 |
| Belgium MC | 99,8% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:45 |
| Bimmalord SMP | 99,8% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:46 |
| Vextra SMP | 99,8% | 21.641 sinds 15 jul 2026 | 0,4 | 7 | 18 okt 01:46 |
| Radioactive Survival | 99,8% | 16.721 sinds 20 aug 2026 | 4,7 | 22 | 18 okt 01:47 |
| Blokrijk | 99,8% | 4.244 sinds 29 sep 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:48 |
| PatatSMP | 99,8% | 2.298 sinds 9 okt 2026 | 5,5 | 18 | 18 okt 01:48 |
| Outcraft | 99,7% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 1,7 | 276 | 18 okt 01:45 |
| MolenCraft | 99,7% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 9,2 | 37 | 18 okt 01:45 |
| ChillSMP | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 4 | 18 okt 01:45 |
| VitraMC | 99,7% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:45 |
| AureumMC | 99,7% | 22.649 sinds 3 jun 2026 | 1,6 | 24 | 18 okt 01:45 |
| AstroSMP | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 10,0 | 84 | 18 okt 01:45 |
| LuckyCraft | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 9,7 | 67 | 18 okt 01:45 |
| GrumpySMP | 99,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,3 | 6 | 18 okt 01:46 |
| De Beta SMP | 99,7% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| jimmy smp | 99,7% | 12.449 sinds 4 sep 2026 | 1,7 | 16 | 18 okt 01:47 |
| Nexoria | 99,7% | 7.463 sinds 21 sep 2026 | 0,4 | 3 | 18 okt 01:48 |
| CozyBecky | 99,6% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 2,3 | 16 | 18 okt 01:45 |
| PlumoMC | 99,6% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 10 | 18 okt 01:45 |
| CobraSMP | 99,6% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 1,2 | 13 | 18 okt 01:45 |
| Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W) | 99,6% | 13.055 sinds 2 sep 2026 | 7,5 | 28 | 18 okt 01:47 |
| WuP Minecraft | 99,6% | 1.741 sinds 11 okt 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:48 |
| WorldOfKingdoms | 99,5% | 1.223 sinds 13 okt 2026 | 0,8 | 4 | 18 okt 01:48 |
| ShulkerMC | 99,4% | 22.228 sinds 7 apr 2026 | 16,4 | 49 | 18 okt 01:45 |
| mysticblocks smp | 99,4% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| DeSMP — Grootste SMP van Nederland | 99,4% | 20.657 sinds 6 aug 2026 | 37,5 | 113 | 18 okt 01:47 |
| GerlofMC | 99,4% | 9.216 sinds 15 sep 2026 | 0,3 | 22 | 18 okt 01:47 |
| Bloom SMP | 99,3% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 6,9 | 38 | 18 okt 01:45 |
| AtlanticMC | 99,2% | 22.370 sinds 15 jun 2026 | 3,2 | 20 | 18 okt 01:45 |
| LunaSMP | 99,1% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 6,8 | 37 | 18 okt 01:45 |
| WesterosMC | 99,1% | 14.698 sinds 27 aug 2026 | 7,9 | 110 | 18 okt 01:47 |
| EclipseMC | 99,0% | 14.075 sinds 29 aug 2026 | 0,4 | 12 | 18 okt 01:47 |
| TorchCraft NL/BE | 98,9% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 9,3 | 40 | 18 okt 01:45 |
| NL SMP | 98,9% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 58,2 | 367 | 18 okt 01:46 |
| Martler Skyblok | 98,8% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| DionSMP | 98,8% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 37,5 | 138 | 18 okt 01:46 |
| AltijdKerst SMP | 98,7% | 1.195 sinds 13 okt 2026 | 2,6 | 20 | 18 okt 01:48 |
| ScaffCraft NL | 98,5% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 0,1 | 4 | 18 okt 01:45 |
| VernuxSMP | 98,4% | 13.825 sinds 30 aug 2026 | 4,6 | 36 | 18 okt 01:47 |
| FrostSMP | 98,2% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 12,4 | 147 | 18 okt 01:45 |
| Spear SMP | 97,9% | 21.891 sinds 5 jul 2026 | 28,5 | 215 | 18 okt 01:45 |
| RivalsSMP | 97,9% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 7,5 | 37 | 18 okt 01:45 |
| DutchKingCraft NL/BE 24/7 Gezelligheid! Play-To-Earn Free Ranks! | 97,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 3,3 | 30 | 18 okt 01:45 |
| SchuimSMP | 97,3% | 23.188 sinds 7 apr 2026 | 1,9 | 30 | 18 okt 01:45 |
| The Cavern | 97,2% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 13,9 | 42 | 18 okt 01:46 |
| HauntedMC | 97,0% | 17.902 sinds 16 aug 2026 | 4,3 | 20 | 18 okt 01:47 |
| OXiNet | 96,9% | 21.179 sinds 4 aug 2026 | 0,2 | 6 | 18 okt 01:46 |
| NexoSMP | 94,6% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 1,0 | 21 | 18 okt 01:46 |
| ChaosMC | 93,7% | 1.213 sinds 13 okt 2026 | 1,4 | 8 | 18 okt 01:48 |
| VoidSMP internationaal | 93,0% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| Creatify SMP [SEASON 2] | 89,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 1,1 | 11 | 18 okt 01:46 |
| SMPcraft | 81,9% | 21.868 sinds 6 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| Noxasmp.eu | 81,6% | 21.159 sinds 4 aug 2026 | 2,7 | 30 | 18 okt 01:47 |
| MinecitySMP | 81,1% | 23.189 sinds 7 apr 2026 | 1,5 | 30 | 18 okt 01:45 |
| Vertexcraft | 59,3% | 14.331 sinds 28 aug 2026 | 0,6 | 12 | 18 okt 01:47 |
| 🌿 Kavloy SMP | 53,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,1 | 4 | 18 okt 01:46 |
| RiftSMP | 47,9% | 15.846 sinds 23 aug 2026 | 0,5 | 13 | 18 okt 01:47 |
| crystalcraft | 32,8% | 22.320 sinds 17 jun 2026 | 0,0 | 6 | 18 okt 01:45 |
| DeepSMP | 22,9% | 21.860 sinds 6 jul 2026 | 0,0 | 2 | 18 okt 01:46 |
| MapleSMP | 22,4% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,5 | 9 | 18 okt 01:45 |
| Sb3a SMP | 22,3% | 21.868 sinds 6 jul 2026 | 2,7 | 19 | 18 okt 01:46 |
| Emberfall SMP | 13,4% | 8.716 sinds 17 sep 2026 | 1,0 | 7 | 18 okt 01:47 |
| BerrySMP 2.26 Survival | 12,5% | 10.066 sinds 12 sep 2026 | 0,9 | 4 | 18 okt 01:47 |
| EchoSilenceSMP | 6,1% | 22.850 sinds 26 mei 2026 | 0,9 | 8 | 18 okt 01:45 |
| Dutchmc SMP | 3,3% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| Bonsai SMP | 1,8% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 18 okt 01:46 |
| RoGoSMP | 1,7% | 21.890 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 0 | 18 okt 01:46 |
| MaxSmp110 | 0,1% | 23.150 sinds 14 mei 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| sheep.smp | 0,0% | 22.098 sinds 26 jun 2026 | — | — | 18 okt 01:45 |
| nederland roleplay | 0,0% | 21.881 sinds 5 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| Minecraft Survival | 0,0% | 21.811 sinds 8 jul 2026 | — | — | 18 okt 01:46 |
| Blue SMP | 0,0% | 20.448 sinds 7 aug 2026 | — | — | 18 okt 01:47 |
| SMP | 0,0% | 10.111 sinds 12 sep 2026 | — | — | 18 okt 01:47 |
| Picksmp | 0,0% | 7.792 sinds 20 sep 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| hallo | 0,0% | 3.903 sinds 4 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| poep | 0,0% | 3.183 sinds 6 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| Bamboe SMP | 0,0% | 1.011 sinds 14 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
| Tweakcraft | te weinig metingen | 464 sinds 16 okt 2026 | 3,4 | 6 | 18 okt 01:48 |
| QXL SMP | Survival, towns en spelershandel | te weinig metingen | 459 sinds 16 okt 2026 | 1,4 | 4 | 18 okt 01:48 |
| HollandSMP | te weinig metingen | 404 sinds 16 okt 2026 | — | — | 18 okt 01:48 |
Veelgestelde vragen over SMP servers
Waar staat SMP voor in Minecraft?
Wat is het verschil tussen SMP en gewone survival?
Zijn Nederlandse SMP servers gratis?
Welke Minecraft versie heb ik nodig voor SMP servers?
Kan ik op een SMP server alleen spelen?
Hoe word ik whitelisted op een SMP server?
Wat is een dutch SMP?
Wat is SMP in Minecraft?
SMP staat voor Survival Multiplayer - de populairste manier om Minecraft te spelen. Op een SMP server speel je in Survival mode samen met andere spelers. Anders dan op grote netwerken met tientallen gamemodes, focust een SMP zich puur op samen overleven, bouwen en avonturen beleven. De beste SMP servers hebben een hechte community, actieve staffleden, en regelmatige events zoals bouwcompetities of PvP-toernooien. Veel Nederlandse SMP servers gebruiken plugins als Towny of GriefPrevention voor gebiedsbescherming, een economie-plugin voor handel, en mcMMO voor RPG-achtige skills.
Hoe Vind je de Beste SMP Server?
De beste SMP server vind je door te letten op de community-grootte en activiteit. Een server met 10-50 actieve spelers is vaak gezelliger dan een met 200+ waar niemand elkaar kent. Check of er een actieve Discord is, hoe lang de server al draait (hoe langer, hoe stabieler), en of er regelmatig events zijn. Whitelisted SMP servers bieden vaak de beste ervaring omdat griefers buiten de deur gehouden worden. Let ook op de server regels: zijn ze duidelijk en eerlijk? En belangrijk: vraag of en wanneer de server reset - niemand wil maanden bouwen om alles kwijt te raken.
Op MineSERVERS.nl kun je alle Nederlandse SMP servers vergelijken op basis van stemmen, online spelers en serverstatus. De servers bovenaan de lijst zijn het populairst - die ranking is gebaseerd op echte stemmen van spelers, niet op betalingen. Wil je meer weten over hoe stemmen werkt? Check onze FAQ.
Eigen SMP Server? Voeg Hem Gratis Toe!
Heb jij een SMP Minecraft server? Plaats hem gratis op MineSERVERS.nl en bereik meer Nederlandse spelers. Stel Votifier in zodat je stemmers automatisch beloond worden.
Verwante Minecraft server categorieën
Deze categorieën komen het vaakst samen voor met SMP op dezelfde Nederlandse of Belgische server — of bekijk alle gamemodes met aantallen.























