De Beste Nederlandse PvP Servers
Van KitPvP en praktijk tot factions-oorlogen — vecht met lage ping tegen andere NL/BE-spelers.
65 uit Nederland en België, 12 internationaal · 55 nu online
BLOKSY SMP
Pika Network
JartexNetwork
NEW SKYBLOCK SEASON
ExtremeCraft
ChickenCraft
Harm Server
DeSMP — Grootste SMP van Nederland
Vantage Semi-Anarchy
InfectedMC
Planetember
Radioactive Survival
MolenCraft
TorchCraft NL/BE
Tweakcraft
WesterosMC
GameOfThrones in Minecraft
AltijdKerst SMP
Blokgenoten
Samen bouwen, ontdekken en overleven
World Anarchy
MartialCraft
TulpenCraft
WorldOfKingdoms
ᴡᴇ ᴢɪᴊɴ ᴅʀᴜᴋ ʙᴇᴢɪɢ, ᴛᴏᴛ ꜱɴᴇʟ!
Focus Events
SheepCraft
Beschikbaar op 1.8-1.21!
New Holland - The Amigos
Now running the latest Minecraft version!
Kroonlanden
NostalgiaFaction
AtlanticMC
Minecraft Survival
EchoSilenceSMP
SkyblockNL
PeakyBlinders server
Bamboe SMP
HollandSMP
Wat is een Minecraft PvP Server?
Op een Minecraft PvP server draait alles om player versus player: spelers vechten tegen elkaar in plaats van (alleen) tegen mobs. Dat kan in korte, intense potjes zoals KitPvP en praktijk-arena's, of juist in een langlopende wereld waarin PvP onderdeel is van het grotere spel — denk aan factions, raids en survival-PvP. Op een goede Nederlandse PvP server speel je met lage ping tegen andere NL/BE-spelers, wat het verschil maakt in gevechten waar milliseconden tellen.
De populairste PvP-varianten
KitPvP geeft je een vaste uitrusting en gooit je direct de arena in — puur skill, geen grind. Practice-servers laten je 1v1's oefenen in ranked ladders met exact de instellingen van grote toernooien. Survival-PvP combineert overleven met vrij gevechten, en factions voegt teams, bases en economie toe waarin PvP de inzet verhoogt. Combat-mechanica verschilt per server: sommige draaien de oude 1.8-combat (klik-spam), andere de nieuwere 1.9+ met attack-cooldown. Check dat altijd even, want je muisgevoel is er compleet anders. Liever PvP als minigame? Kijk bij Bedwars en SkyWars.
Waar let je op bij een PvP-server?
Let op een stevige anti-cheat (killaura en reach ruïneren PvP), lage ping voor de Benelux, een actieve community zodat de arena's vol zitten, en of het pay-to-win is — op een eerlijke server koop je hooguit cosmetics, geen gear-voordeel. Nieuw in PvP? Bekijk ook onze survival servers om eerst je basis op te bouwen, of ga meteen voor de adrenaline van hardcore.
Zo join je een PvP server
Kopieer het IP bij een server in de lijst, open Minecraft Java en kies Multiplayer > Add Server. Op de serverpagina zie je welke versie de server draait en hoeveel spelers er nu online zijn — voor PvP wil je een server waar de arena's vol zitten. Speel je op console, telefoon of de Windows-app? Dan kun je alleen op servers met een Bedrock-adres; die staan bij de cross-platform servers. Wil je met vrienden in hetzelfde team, lees dan samen spelen in Minecraft.
Bekijk hierboven de Nederlandse PvP-servers, gesorteerd op populariteit en live spelers.
Uptime en spelersmetingen per PVP server
Wij pingen elke server elke 5 minuten. Deze tabel is opgebouwd uit 1.180.169 bewaarde metingen op 77 servers. Uptime is het aandeel van al die metingen waarin de server antwoordde. Wij leggen per server per dag vast hoeveel metingen er waren, ook nadat de ruwe reeks is opgeruimd, dus dit aantal loopt alleen op. Staat er een streepje, dan hebben we te weinig betrouwbare metingen en publiceren we liever niets.
| Server | Uptime | Metingen | Gem. spelers | Piek | Laatst gecontroleerd |
|---|---|---|---|---|---|
| TulpenCraft | 100,0% | 9.020 sinds 15 sep 2026 | 0,9 | 7 | 17 okt 01:27 |
| KoekSMP | 100,0% | 1.433 sinds 12 okt 2026 | 8,2 | 26 | 17 okt 01:28 |
| Kroonlanden | 100,0% | 929 sinds 13 okt 2026 | 1,7 | 11 | 17 okt 01:28 |
| SheepCraft | 99,9% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 0 | 17 okt 01:26 |
| Vantage Semi-Anarchy | 99,9% | 6.486 sinds 24 sep 2026 | 19,8 | 30 | 17 okt 01:28 |
| Oranje MC | 99,9% | 1.860 sinds 10 okt 2026 | 0,8 | 5 | 17 okt 01:28 |
| BLOKSY SMP | 99,9% | 1.585 sinds 11 okt 2026 | 0,4 | 3 | 17 okt 01:28 |
| SB2T.ORG internationaal | 99,8% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 1,8 | 9 | 17 okt 01:25 |
| Vatra | 99,8% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 3 | 17 okt 01:26 |
| Radioactive Survival | 99,8% | 16.439 sinds 20 aug 2026 | 4,6 | 22 | 17 okt 01:27 |
| Blokrijk | 99,8% | 3.963 sinds 29 sep 2026 | 0,0 | 1 | 17 okt 01:28 |
| PatatSMP | 99,8% | 2.017 sinds 9 okt 2026 | 5,7 | 18 | 17 okt 01:28 |
| JonkoSMP | 99,8% | 1.281 sinds 12 okt 2026 | 2,5 | 15 | 17 okt 01:28 |
| Harm Server | 99,7% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 61,7 | 216 | 17 okt 01:25 |
| MolenCraft | 99,7% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 9,1 | 37 | 17 okt 01:25 |
| ExtremeCraft internationaal | 99,7% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 627,1 | 1.058 | 17 okt 01:25 |
| CoreCraft | 99,7% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 6 | 17 okt 01:25 |
| AureumMC | 99,7% | 22.367 sinds 3 jun 2026 | 1,6 | 24 | 17 okt 01:25 |
| GrumpySMP | 99,7% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 0,3 | 6 | 17 okt 01:26 |
| RealCraft | 99,7% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 3,1 | 97 | 17 okt 01:26 |
| jimmy smp | 99,7% | 12.167 sinds 4 sep 2026 | 1,7 | 16 | 17 okt 01:27 |
| GommeHD internationaal | 99,6% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 720,0 | 3.350 | 17 okt 01:25 |
| PlumoMC | 99,6% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 0,2 | 10 | 17 okt 01:25 |
| Planetember | 99,5% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 12,4 | 95 | 17 okt 01:25 |
| Hypixel internationaal | 99,5% | 21.610 sinds 5 jul 2026 | — | — | 17 okt 01:25 |
| MartialCraft | 99,5% | 6.766 sinds 23 sep 2026 | 0,3 | 5 | 17 okt 01:28 |
| WorldOfKingdoms | 99,5% | 942 sinds 13 okt 2026 | 0,9 | 4 | 17 okt 01:28 |
| ChickenCraft | 99,4% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 265,7 | 498 | 17 okt 01:25 |
| DeSMP — Grootste SMP van Nederland | 99,4% | 20.375 sinds 6 aug 2026 | 37,5 | 113 | 17 okt 01:27 |
| GerlofMC | 99,4% | 8.934 sinds 15 sep 2026 | 0,3 | 22 | 17 okt 01:27 |
| EclipseMC | 99,3% | 13.793 sinds 29 aug 2026 | 0,4 | 12 | 17 okt 01:27 |
| AtlanticMC | 99,2% | 22.088 sinds 15 jun 2026 | 3,2 | 20 | 17 okt 01:25 |
| New Holland - The Amigos | 99,2% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 0,1 | 2 | 17 okt 01:27 |
| NetherPVP | 99,2% | 15.478 sinds 23 aug 2026 | 0,2 | 2 | 17 okt 01:27 |
| InfectedMC | 99,2% | 5.144 sinds 29 sep 2026 | 11,4 | 42 | 17 okt 01:28 |
| WesterosMC | 99,1% | 14.416 sinds 27 aug 2026 | 7,9 | 110 | 17 okt 01:27 |
| TorchCraft NL/BE | 98,9% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 9,3 | 40 | 17 okt 01:25 |
| NL SMP | 98,9% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 58,0 | 367 | 17 okt 01:26 |
| Blokgenoten | 98,8% | 3.286 sinds 5 okt 2026 | 4,0 | 21 | 17 okt 01:28 |
| bwdnl | 98,8% | 1.512 sinds 11 okt 2026 | — | — | 17 okt 01:28 |
| Mineplex internationaal | 98,5% | 21.609 sinds 5 jul 2026 | 244,3 | 1.622 | 17 okt 01:25 |
| VernuxSMP | 98,4% | 13.543 sinds 30 aug 2026 | 4,7 | 36 | 17 okt 01:27 |
| AltijdKerst SMP | 98,4% | 914 sinds 13 okt 2026 | 1,7 | 20 | 17 okt 01:28 |
| CivMC internationaal | 98,3% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 125,0 | 300 | 17 okt 01:26 |
| RivalsSMP | 97,9% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 7,4 | 37 | 17 okt 01:25 |
| World Anarchy | 97,7% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 0,3 | 5 | 17 okt 01:25 |
| Pika Network internationaal | 97,5% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 2.056,0 | 4.296 | 17 okt 01:25 |
| BDZONE internationaal | 97,5% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 11,1 | 60 | 17 okt 01:26 |
| SchuimSMP | 97,3% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 1,9 | 30 | 17 okt 01:25 |
| JartexNetwork internationaal | 97,1% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 929,9 | 2.085 | 17 okt 01:25 |
| HauntedMC | 97,0% | 17.620 sinds 16 aug 2026 | 4,3 | 20 | 17 okt 01:27 |
| StoneWake | 96,3% | 3.287 sinds 5 okt 2026 | 0,0 | 1 | 17 okt 01:28 |
| VoidSMP internationaal | 92,9% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | — | — | 17 okt 01:25 |
| ChaosMC | 92,3% | 932 sinds 13 okt 2026 | 1,4 | 6 | 17 okt 01:28 |
| PeakyBlinders server | 88,0% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 2 | 17 okt 01:25 |
| Noxasmp.eu | 82,7% | 20.877 sinds 4 aug 2026 | 2,7 | 30 | 17 okt 01:27 |
| Zoned | 82,2% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 45,8 | 153 | 17 okt 01:25 |
| PvPWars internationaal | 59,7% | 21.609 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 0 | 17 okt 01:25 |
| NostalgiaFaction | 57,9% | 12.888 sinds 1 sep 2026 | 0,1 | 3 | 17 okt 01:27 |
| RiftSMP | 48,8% | 15.564 sinds 23 aug 2026 | 0,5 | 13 | 17 okt 01:27 |
| Aethergens | 24,9% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 1 | 17 okt 01:27 |
| MapleSMP | 22,7% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 0,5 | 9 | 17 okt 01:25 |
| Emberfall SMP | 13,8% | 8.434 sinds 17 sep 2026 | 1,0 | 7 | 17 okt 01:27 |
| EchoSilenceSMP | 6,2% | 22.568 sinds 26 mei 2026 | 0,9 | 8 | 17 okt 01:25 |
| Focus Events | 5,2% | 11.588 sinds 6 sep 2026 | 0,1 | 2 | 17 okt 01:27 |
| SkyblockNL | 1,3% | 22.320 sinds 5 jun 2026 | 0,2 | 2 | 17 okt 01:25 |
| The Hive internationaal | 1,1% | 21.609 sinds 5 jul 2026 | — | — | 17 okt 01:25 |
| sheep.smp | 0,0% | 21.816 sinds 26 jun 2026 | — | — | 17 okt 01:25 |
| LoisMc | 0,0% | 21.773 sinds 28 jun 2026 | — | — | 17 okt 01:25 |
| puff-ffa | 0,0% | 21.557 sinds 7 jul 2026 | — | — | 17 okt 01:26 |
| Minecraft Survival | 0,0% | 21.529 sinds 8 jul 2026 | — | — | 17 okt 01:26 |
| The best server | 0,0% | 20.963 sinds 1 aug 2026 | — | — | 17 okt 01:26 |
| Blue SMP | 0,0% | 20.166 sinds 7 aug 2026 | — | — | 17 okt 01:27 |
| Bamboe SMP | 0,0% | 730 sinds 14 okt 2026 | — | — | 17 okt 01:28 |
| SMPBEST | te weinig metingen | 419 sinds 15 okt 2026 | 0,4 | 2 | 17 okt 01:28 |
| Tweakcraft | te weinig metingen | 183 sinds 16 okt 2026 | 2,7 | 5 | 17 okt 01:28 |
| HollandSMP | te weinig metingen | 123 sinds 16 okt 2026 | — | — | 17 okt 01:29 |
Veelgestelde vragen over PVP servers
Wat is het verschil tussen KitPvP en factions?
Welke combat-versie is het beste voor PvP?
Zijn Nederlandse PvP servers gratis?
Hoe belangrijk is anti-cheat op een PvP server?
Wat heb ik nodig om te beginnen met PvP?
Wat is crystal PvP?
Wat betekent FFA op een PvP server?
Kan ik met Bedrock op een PvP server spelen?
Wat is PVP in Minecraft?
PvP (Player versus Player) servers draaien om het gevecht. Van klassieke sword fights tot complexe KitPvP arena's, van 1v1 duels tot grote teamgevechten. PvP servers bieden allerlei gamemodes: KitPvP (met vooraf samengestelde uitrustingen), Practice PvP (train je vaardigheden), Potpvp (potions-based), en meer.
Hoe Vind je de Beste PVP Server?
Ping is alles bij PvP. Kies een Nederlandse server voor de laagste latency. Let op het anti-cheat systeem (servers met goede anti-cheat bieden een eerlijkere ervaring), de beschikbare kits en de Elo/ranking systemen. Servers met een actieve competitieve scene zijn het spannendst.
Op MineSERVERS.nl kun je alle Nederlandse PVP servers vergelijken op basis van stemmen, online spelers en serverstatus. De servers bovenaan de lijst zijn het populairst - die ranking is gebaseerd op echte stemmen van spelers, niet op betalingen. Wil je meer weten over hoe stemmen werkt? Check onze FAQ.
Eigen PVP Server? Voeg Hem Gratis Toe!
Heb jij een PVP Minecraft server? Plaats hem gratis op MineSERVERS.nl en bereik meer Nederlandse spelers. Stel Votifier in zodat je stemmers automatisch beloond worden.
Verwante Minecraft server categorieën
Deze categorieën komen het vaakst samen voor met PVP op dezelfde Nederlandse of Belgische server — of bekijk alle gamemodes met aantallen.
























