Nederlandse Servers met Events
Bouwwedstrijden, drop-parties, toernooien en seizoensevents — servers waar altijd iets te doen is.
40 uit Nederland en België · 31 nu online
DeSMP — Grootste SMP van Nederland
Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W)
Real Survival • Community • Minecraft 26.2
ContentVeen
MolenCraft
TorchCraft NL/BE
Tweakcraft
ToverCraft
Nu te beleven op ToverCraft
AltijdKerst SMP
TropicalSMP
TulpenCraft
ClubhuisMC
Planeet Aarde
Focus Events
Nootjescraft
Martler Skyblok
SideProjectMC
Kroonlanden
crystalcraft
Minecraft Survival
EchoSilenceSMP
PeellandSMP
HollandSMP
Servers met Regelmatige Events
Servers in deze categorie draaien regelmatig events die de community levendig en de gameplay vers houden: bouwwedstrijden, drop-parties (waar staff waardevolle items uitdeelt), PvP-toernooien, speurtochten en grote seizoensevents rond Halloween, Kerst of de zomer. Op een Nederlandse events-server is er bijna altijd iets te doen, wat het verschil maakt tussen een dode server en een bruisende community.
Waarom kiezen voor een server met events?
Events geven je redenen om terug te komen en zorgen voor gedeelde momenten met de community — precies wat een server gezellig maakt. Ze komen voor op alle soorten servers, van survival en SMP tot minigames. Join de Discord van een server om op de hoogte te blijven van de eventkalender.
Bekijk hierboven de Nederlandse servers met events, gesorteerd op populariteit.
Uptime en spelersmetingen per Events server
Wij pingen elke server elke 5 minuten. Deze tabel is opgebouwd uit 531.941 bewaarde metingen op 40 servers. Uptime is het aandeel van al die metingen waarin de server antwoordde. Wij leggen per server per dag vast hoeveel metingen er waren, ook nadat de ruwe reeks is opgeruimd, dus dit aantal loopt alleen op. Staat er een streepje, dan hebben we te weinig betrouwbare metingen en publiceren we liever niets.
| Server | Uptime | Metingen | Gem. spelers | Piek | Laatst gecontroleerd |
|---|---|---|---|---|---|
| TulpenCraft | 100,0% | 9.020 sinds 15 sep 2026 | 0,9 | 7 | 17 okt 01:27 |
| KoekSMP | 100,0% | 1.433 sinds 12 okt 2026 | 8,2 | 26 | 17 okt 01:28 |
| Kroonlanden | 100,0% | 929 sinds 13 okt 2026 | 1,7 | 11 | 17 okt 01:28 |
| ClubhuisMC | 99,9% | 1.633 sinds 11 okt 2026 | 0,6 | 4 | 17 okt 01:28 |
| Blokrijk | 99,8% | 3.963 sinds 29 sep 2026 | 0,0 | 1 | 17 okt 01:28 |
| PatatSMP | 99,8% | 2.017 sinds 9 okt 2026 | 5,7 | 18 | 17 okt 01:28 |
| MolenCraft | 99,7% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 9,1 | 37 | 17 okt 01:25 |
| Outcraft | 99,7% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 1,3 | 276 | 17 okt 01:25 |
| VitraMC | 99,7% | 22.906 sinds 7 apr 2026 | 0,0 | 2 | 17 okt 01:25 |
| AureumMC | 99,7% | 22.367 sinds 3 jun 2026 | 1,6 | 24 | 17 okt 01:25 |
| ToverCraft | 99,7% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 0,6 | 42 | 17 okt 01:26 |
| Nexoria | 99,7% | 7.182 sinds 21 sep 2026 | 0,4 | 3 | 17 okt 01:28 |
| Kleurstad | 99,6% | 21.752 sinds 29 jun 2026 | 25,0 | 137 | 17 okt 01:25 |
| Beste Survival SMP CRAFTPLANET (No P2W) | 99,6% | 12.773 sinds 2 sep 2026 | 7,3 | 28 | 17 okt 01:27 |
| DeSMP — Grootste SMP van Nederland | 99,4% | 20.375 sinds 6 aug 2026 | 37,5 | 113 | 17 okt 01:27 |
| Nootjescraft | 99,2% | 21.609 sinds 5 jul 2026 | 2,1 | 41 | 17 okt 01:25 |
| TropicalSMP | 99,1% | 3.780 sinds 3 okt 2026 | 1,1 | 9 | 17 okt 01:28 |
| ContentVeen | 98,9% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 39,4 | 261 | 17 okt 01:25 |
| TorchCraft NL/BE | 98,9% | 22.907 sinds 7 apr 2026 | 9,3 | 40 | 17 okt 01:25 |
| NL SMP | 98,9% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 58,0 | 367 | 17 okt 01:26 |
| Martler Skyblok | 98,8% | 21.608 sinds 5 jul 2026 | 0,0 | 1 | 17 okt 01:26 |
| bwdnl | 98,8% | 1.512 sinds 11 okt 2026 | — | — | 17 okt 01:28 |
| Planeet Aarde | 98,5% | 4.519 sinds 1 okt 2026 | — | — | 17 okt 01:28 |
| VernuxSMP | 98,4% | 13.543 sinds 30 aug 2026 | 4,7 | 36 | 17 okt 01:27 |
| AltijdKerst SMP | 98,4% | 914 sinds 13 okt 2026 | 1,7 | 20 | 17 okt 01:28 |
| HauntedMC | 97,0% | 17.620 sinds 16 aug 2026 | 4,3 | 20 | 17 okt 01:27 |
| OXiNet | 96,8% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 0,2 | 6 | 17 okt 01:27 |
| SideProjectMC | 94,7% | 1.144 sinds 13 okt 2026 | 0,2 | 4 | 17 okt 01:28 |
| Noxasmp.eu | 82,7% | 20.877 sinds 4 aug 2026 | 2,7 | 30 | 17 okt 01:27 |
| StrijdCraft | 61,7% | 20.897 sinds 4 aug 2026 | 0,0 | 6 | 17 okt 01:27 |
| RiftSMP | 48,8% | 15.564 sinds 23 aug 2026 | 0,5 | 13 | 17 okt 01:27 |
| crystalcraft | 33,2% | 22.038 sinds 17 jun 2026 | 0,0 | 6 | 17 okt 01:25 |
| EchoSilenceSMP | 6,2% | 22.568 sinds 26 mei 2026 | 0,9 | 8 | 17 okt 01:25 |
| Focus Events | 5,2% | 11.588 sinds 6 sep 2026 | 0,1 | 2 | 17 okt 01:27 |
| LoisMc | 0,0% | 21.773 sinds 28 jun 2026 | — | — | 17 okt 01:25 |
| Minecraft Survival | 0,0% | 21.529 sinds 8 jul 2026 | — | — | 17 okt 01:26 |
| PeellandSMP | 0,0% | 6.753 sinds 23 sep 2026 | — | — | 17 okt 01:28 |
| SMPBEST | te weinig metingen | 419 sinds 15 okt 2026 | 0,4 | 2 | 17 okt 01:28 |
| Tweakcraft | te weinig metingen | 183 sinds 16 okt 2026 | 2,7 | 5 | 17 okt 01:28 |
| HollandSMP | te weinig metingen | 123 sinds 16 okt 2026 | — | — | 17 okt 01:29 |
Veelgestelde vragen over Events servers
Wat voor events organiseren Minecraft servers?
Hoe blijf ik op de hoogte van events?
Zijn events gratis om aan mee te doen?
Events Servers op MineSERVERS.nl
Zoek je een goede Events Minecraft server in Nederland? Op MineSERVERS.nl vind je de populairste Events servers, gerangschikt op basis van stemmen door echte spelers. Elke server wordt regelmatig gecontroleerd op online status, zodat je alleen werkende servers ziet.
Stem op je favoriete Events server en help andere spelers de beste optie te vinden. Heb je zelf een server? Voeg hem gratis toe aan onze lijst. Check ook onze FAQ voor meer informatie over stemmen en Votifier.
Heb jij een Events server?
Zet 'm gratis op MineSERVERS.nl en bereik duizenden Nederlandse spelers. Je server staat binnen een minuut live — geen kosten, geen gedoe.
Activeer Votifier en je spelers krijgen automatisch een in-game beloning als ze stemmen — extra motivatie om dagelijks te voten en jouw server hoger in de lijst te krijgen.
Verwante Minecraft server categorieën
Deze categorieën komen het vaakst samen voor met Events op dezelfde Nederlandse of Belgische server — of bekijk alle gamemodes met aantallen.













